Aktuality

Maserati Grecale Fuoriserie: speciální objednávka z Marsu

Modena, 22. března 2022 – Maserati boří pravidla a vyřizuje objednávku z Marsu.

Grecale Mission from Mars je výsledek, který přesahuje hranice Země.

Speciální Maserati pro speciálního zákazníka. Společnost Maserati, inovativní již svou podstatou, si k vytvoření jedinečného modelu zvolila program Fuoriserie.

Maserati Fuoriserie je nepopsaný list a značka Maserati pro ně nabízí širokou škálu designů a barevných odstínů. Zbytek záleží na inspiraci jednotlivých zákazníků (i těch z Marsu), kteří tak mají příležitost stát se tím, kdo nastavuje trendy, a vyjádřit kreativitu své osobnosti.

Mision from Mars je zde a možnosti přizpůsobení vozu Grecale se posunuly na absolutní hranici.

SUV Grecale Mission from Mars se odívá do rudého prachu planety Mars a zoxidovaných kamenů na jejím povrchu: jeho speciální metalický lak s texturou, inspirovaný minerálním prachem a erozí kovů, je použit na součástech v interiéru i exteriéru.

Vnějšek karosérie je proveden v oranžovém odstínu Galactic Orange, vícevrstvém laku karosérie v duchu Fuoriserie. Jeho měňavý základ připomíná roztavený kov na intenzivním, futuristickém a téměř ojíněném odstínu oranžově červené.

Vnější vzhled Grecale Mission from Mars podtrhují speciální kola Vortex. Nejde o pouhé přizpůsobení ráfku kola z chromatické perspektivy, ale o věrné přiblížení samotného mechanického zpracování materiálu; odebraný materiál vytváří vzor víru připomínající vzduch zvířený při startu a jízdě velkou rychlostí.

Surový povrch je chráněn průhlednou vrchní černou vrstvou. Naproti tomu šedý odstín pneumatik je tvořen speciální směsí věnovanou planetě Mars.

Emblémy značky jsou specifické a trojzubec na C sloupku splývá s karosérií a působí dojmem dvourozměrnosti, ve větších proporcích než obvykle. Design emblému s trojzubcem byl přepracován a působí přerušovaně, což symbolizuje rytmus vln a informací přicházejících z dalekého vesmíru a vzbuzuje pocit pohybu vysokou rychlostí. Zrcadlový efekt připomíná solární čočku, zde zasazenou do tmavě oranžové karosérie.

E.T. možná domů telefonoval prstem, ale v Grecale Mission from Mars se stačí dotknout 12,3” obrazovky, největší ze všech Maserati, a ponořit se do všeobjímajících zážitků uvnitř vozu i mimo něj, až na jiné planetě.

Konektivita s vnějším prostorem není jediná vlastnost, která vám pomůže na cestě za hranice Země: intergalaktičtí cestovatelé přímo na stropě najdou speciální “hvězdnou mapu”. Když se podíváte nahoru, uvidíte projekci hlavních souhvězdí, ideální k tomu, aby vás přenesla do prostor, které v běžných atlasech nenajdete.

Po zadání trasy si už můžete zbytek cesty pouze užívat díky interiéru a všestrannosti, která je u SUV Grecale nejvyšší ve své třídě: sedadla dokonale odpovídají designu inspirovanému elektrickými výboji na Marsu, skafandry astronautů a nejnovějšími módními trendy a skvěle kombinují perfektní řemeslné zpracování a inovativnost. Designové prvky jsou přepracovány v inovativním duchu. Nejenom pouhé grafické vyjádření, ale i know-how proměněné zvídavostí a otevřeností k vnějším podnětům v krásu budoucnosti s detaily zvýrazněnými barvami a materiály, vše prodchnuto charakteristickým stylem Maserati.

Technologie se v kabině projevuje i na polstrování: v interiéru jsou použity příčné laserem vytvořené vzory s kontrastními vícebarevnými výplněmi, lemování, silikonové potahy, reliéfní a debosovaná kůže a automobilové materiály jako alcantara a pravá kůže.

Tahle nejodvážnější vesmírná cesta začíná na Marsu a vede do Milána, kde při exkluzivní večerní akci proběhne odhalení tohoto jediného speciálního exempláře Maserati, ztělesnění každodenní výjimečnosti.

Grecale Mission from Mars žene Maserati dále do budoucnosti coby odvážná syntéza avantgardy, vášně a neomezených možností úprav podle osobního vkusu zákazníka, které Fuoriserie umožňuje.

https://www.high-endrolex.com/7