Aktuality

Maserati Grecale a MC20 Cielo řádí při závodu do vrchu na Festivalu rychlosti 2022 v Goodwoodu

Londýn 24. června 2022 - SUV Maserati Grecale se představuje ve Velké Británii dynamickou ukázkou při známém závodu do vrchu v rámci 28. Festivalu rychlosti v Goodwoodu v kategorii “First Glance”.

Během této proslulé čtyřdenní akce, která probíhá v Goodwoodu v hrabství West Sussex od 23. do 26. června, je Maserati Grecale testováno na trati dlouhé 1,16 mil.

Speciálním hostem značky s trojzubcem ve znaku byl David Beckham, globální ambasador značky Maserati. Tato významná osobnost světového sportu, filantrop, podnikatel a průkopník stylu dorazila na tuto světoznámou akci ve verzi Trofeo vozu Grecale. K tomuto partnerství navázanému v roce 2021 přivedla značku Maserati a Beckhama společná vášeň; pojí je totiž obdiv k technologickým inovacím a k tomu nejlepšímu z designu Made in Italy.

Nové Maserati Grecale je SUV vyznačující se každodenní výjimečností, v kterém se snoubí radost z luxusu a ryzí inovace. Je nabízeno ve třech verzích: GT, poháněná mild hybridní pohonnou jednotkou se čtyřválcovým spalovacím motorem o výkonu 300 koní; Modena, s mild hybridní pohonnou jednotkou se čtyřválcem o výkonu 330 koní; a konečně verze Trofeo, poháněná silným vidlicovým šestiválcem o výkonu 530 koní odvozeným od motoru Nettuno, který pohání vůz MC20. Bude to právě verze Trofeo, která při jízdě do vrchu předvede divákům své možnosti.

Supersport MC20, který byl představen při dynamické ukázce na loňském Festivalu rychlosti, se letošní jízdy do vrchu také zúčastní, společně s nejnovějším modelem této řady, novým spyderem Maserati MC20 Cielo. Tento supersport představený v květnu 2022 váží pouze o 65 kg více než kupé a vyznačuje se inovativní stahovací prosklenou střechou. Nejmodernější elektrochromatické okno z inteligentní skla lze stisknutím tlačítka na centrálním displeji změnit z čirého na matné díky technologii PDLC (využívající tekuté krystaly rozptýlené v polymeru). Tato střecha je také nejlepší ve své třídě, co se týče tepelné izolace a rychlosti stahování a zatahování, které trvá pouhých 12 sekund. Oba tyto modely jsou vybaveny výkonným vidlicovým šestiválcem Nettuno založeným na technologii použité ve Formuli 1, který poskytuje vynikající poměr výkonu k hmotnosti, vysokou maximální rychlost a úchvatné zrychlení, takže kupé zvládne akcelerovat z 0-100 km/h za pouhé 3 sekundy.

Po zbývající část festivalu budou vozy MC20 a Grecale ve verzi Trofeo uchvacovat diváky dvakrát denně při jízdě do vrchu a budou vystaveny v boxu Supercar, respektive First Glance.

https://www.high-endrolex.com/7